Odzyskiwanie danych z dysku SSD

RODZAJE USZKODZEŃ DYSKÓW SSD:

Datuum

USZKODZENIA LOGICZNE

Niezwiązane z mechaniką nośnika. Polegają na zaburzeniu struktury danych poprzez błędy użytkownika (sformatowanie, usunięcie), luki w oprogramowaniach, czy wirusy.

Datuum

USZKODZENIA ELEKTRONICZNE

Dyski SSD pozbawione są elementów mechanicznych, zatem wszystkie usterki fizyczne odnoszą się do ich elektroniki. Najczęstsze przyczyny tego rodzaju uszkodzeń to nieprawidłowe podłączenie nośnika lub nagłe problemy z zasilaniem.

Datuum oferuje odzyskiwanie danych z dysków SSD (czyli Solid State Drive) niezależnie od rodzaju uszkodzenia.

Czym jest SSD i jakie są najczęstsze uszkodzenia?

W tym przypadku mamy do czynienia z pamięcią flash. Dzięki temu cechuje je większa prędkość zapisu i duża pojemność. Dyski tego rodzaju wykorzystują układy NAND, bądź DRAM. SSD są bardziej wytrzymałe na fizyczne uszkodzenia (np. w wyniku upadku). Do firm recovery najczęściej trafiają uszkodzenia kontrolera pamięci (odpowiedzialny za komunikację z pamięcią). Jest istotnym elementem gwarantującym niezakłóconą pracę nośnika.

STRACIŁEŚ DANE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI…

SPOKOJNIE, NIE PRÓBUJ DZIAŁAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ, DZIĘKI TEMU ZWIĘKSZASZ SZANSE NA ODZYSKANIE W 100% SWOICH DANYCH Z NOŚNIKA.

TEL.: (22) 256 22 99 / KOM.: 727 690 690

LUB WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ONLINE

Wypełnij zgłoszenie online

Obsługujemy

Datuum

Złącza dysków

Interface: ATA, SATA, SCSI, SAS, SSD

Datuum

System plików

Windows: ntfs, ntfs5, fat, vfat
Linux: raiserFS, ext2/3/4, ufs, btrfs, zfs, xfs, jfs, hpfs
Apple: hfs, hfs+

Datuum

Obsługiwane

3.5 cala komputery PC
2.5 cala laptopy
1.8 cala laptopy

Etapy odzyskiwania danych

Datuum

Nośnik jest dostarczany do laboratorium lub punktu przyjęć bezpośrednio przez klienta lub za pośrednictwem kuriera. Koszt przesyłki ponosi Datuum. W celu zamówienia kuriera należy skontaktować się z biurem, bądź wypełnić formularz na stronie.

Datuum

Analiza dysku opiera się na zdiagnozowaniu możliwości odzyskania danych. Dzięki uzyskanym informacjom, klient poznaje dalsze możliwości działania i koszty usługi. Analiza nie zobowiązuje do realizacji zlecenia przez Datuum.

Datuum

Odzyskiwanie danych obejmuje zespół czynności zmierzających do przywrócenia dostępu do informacji utraconych na skutek nieprawidłowej operacji użytkownika, bądź awarii nośnika.

Datuum

Po zakończeniu prac klient otrzymuje dane na wybranym nośniku. Przebieg zlecenia można śledzić na bieżąco za pośrednictwem panelu online.

Zamawiam usługę